POM­PY I SIL­NI­KI HY­DRAU­LICZ­NE

Pompy hydrauliczne to podstawowe elementy każdego układu hydraulicznego. Ich zadaniem jest transformacja energii mechanicznej w energię hydrostatyczną. W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju pompy hydrauliczne w zależności od zastosowania i wykorzystanej technologii.

Pompy hydrauliczne – szeroki asortyment

Chociaż istnieje wiele rodzajów pomp hydraulicznych, zasada ich działa jest taka sama. Sprężona ciecz podnosi energię kinetyczną i potencjalną urządzenia. Jest to odwrotny mechanizm niż w przypadku silników hydraulicznych, gdzie energia cieczy zostaje przekształcona na pracę elementu ruchomego. W naszej ofercie znajdziecie pełną gamę pomp, między innymi popularne pompy zębate i pompy tłoczkowe z serii A10 Rexroth, a także pompy łopatkowe. 

Pompy łopatkowe wyposażone są w łopatki osadzone w wirniku. Ich zadaniem jest zgarnianie cieczy i przenoszenie jej do komory tłoczonej, która może być transportowana za pomocą obrotów śruby ślimakowej. Łopatki najczęściej umieszczone są osiowo lub skośnie w stosunku do obrotów narzędzia. Taki układ łopatek zapobiega zakleszczaniu się i zmniejsza tarcia. Pompy łopatkowe cenione są za niskie koszty eksploatacji oraz wysoką moc. To urządzenia wszechstronne i wielofunkcyjne. Sprawdzą się w przypadku przetaczania cieczy o zwiększonej lepkości i smarów. 

Pompy Rexroth – gwarancja jakości 

Pompy Rexroth to solidne konstrukcje, które gwarantują maksymalną wydajność i niezawodność. Niemiecka firma Bosh Rexroth jest jednym z najbardziej cenionych producentów hydrauliki przemysłowej i mobilnej. Szeroki wybór pomp tej marki trafi w potrzeby klientów niezależnie od branży przemysłowej. Sprawdzą się one w przemyśle motoryzacyjnym, przetwórstwie chemicznym, inżynierii kolejowej, elektroenergetyce czy budownictwie wodnym i lądowym. Pompy Rexroth znajdujące się w naszej ofercie charakteryzują się dużą precyzją i solidnym wykonaniem. Zapewniają bezpieczeństwo oraz bezproblemowe działanie przez długi czas. To bez wątpienia produkty solidne i wytrzymałe, reprezentujące najwyższą jakość wykonania. 

W naszej ofercie znajdziecie modele, które różnią się wydajnością tłoczenia i przeciwciśnieniem. Aby ułatwić klientom znalezienie idealnej pompy, jesteśmy chętni udzielić fachowej odpowiedzi na każde pytanie i rozwiać wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą! 

  • Facebook Social Icon
KONTAKT

LUCHS POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.

Ul. Strzelecka 16

42-200 Czę­sto­cho­wa

Tel. +48 792 950 022

biu­ro@luch­spol­ska.pl


NIP: 573-29-09-623

RE­GON: 382592007