Nasza strona wykorzystuje cookies.

OK

Oferta

FILTRY I FILTRACJA UKŁADÓW HYDRAULICZNYCH

Oferujemy pełną gamę filtrów renomowanej marki REXROTH, której jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem. Ponadto w naszej ofercie znajdziecie Państwo pełną gamę zamienników co pozwala na szybki dobór filtrów.

Oferujemy:

  • filtry hydrauliczne
  • układy filtracyjne
  • filtracje olejów hydraulicznych

Świadczymy usługi:

  • filtracji olejów hydraulicznych
  • separacji wody z oleju

Jakość oleju wykorzystywanego w zakładach przemysłowych ma wielkie znaczenie dla prawidłowego funkcjonowanie maszyn, przebieg procesów produkcyjnych i końcowy koszt eksploatacji posiadanych urządzeń, a co za tym idzie koszt produkcji. Z tego powodu niezwykle ważne jest utrzymywanie go w czystości, czemu m.in. służy filtracja oleju.

Filtracja oleju – metody

Najczęściej filtracja oleju odbywa się przy wykorzystaniu filtrów, których zróżnicowane pory pozwalają na mikrofiltrację zanieczyszczeń, aż do uzyskania oleju nadającego się do dalszego wykorzystywania. Filtry hydrauliczne pozwalają na filtrowanie oleju znajdującego się w zamkniętym obiegu, bez konieczności wyprowadzania go poza pracującą maszynę. Najczęściej spotykane rodzaje to filtry celulozowe, bawełniane czy z włókna szklanego. Decydując się na filtry absorbujące czy koalescencyjne, można skutecznie usuwać wodę z obiegu.

Filtracja układów hydraulicznych z powodzeniem wykonywana jest przy użyciu filtrów bocznikowych, bazujących na prawie Coulomba – podstawowym prawie elektrostatyki. Kontrolujący ładunek elektrostatyczny system może wykorzystywać prąd elektryczny do nadawania cząstkom określonych ładunków jonowych, dzięki którym łączą się one ze sobą w większe cząsteczki. Takie rozwiązanie ma sporo zalet – m.in. znacząco zwiększa wychwytywalność nawet najdrobniejszych cząsteczek, pozwalając na utrzymanie wysokiego tempa przepływu cieczy. Filtracja bocznikowa pozwala na wyłapywanie cząstek już od 0,1 um, sprzyja oczyszczaniu wnętrza układu z zalegających w nim osadów i nagarów, wychwytuje również bakterie, sadzę i pył, pozwala na przywrócenie fabrycznych właściwości oleju. Jego zastosowanie pozwala na wymierne oszczędności, wynikające z rzadszych wymian oleju, zmniejszonych interwałów czyszczenia układu, przeprowadzania remontów i redukuje awaryjność urządzeń, które dzięki dokładnej filtracji oleju zawsze pracują w optymalnych warunkach.

Filtracja układów hydraulicznych – z nami Ci się uda

Niezależnie jakie rozwiązanie jest potrzebne w Twoim zakładzie przemysłowym – czy chcesz zastosować zwykłe filtry hydrauliczne, np. celulozowe, czy bawełniane, czy potrzebna ci bardziej zaawansowana filtracja układów hydraulicznych – u nas znajdziesz wszystko, co niezbędne do uruchomienia i późniejszej konserwacji i serwisowania układów. Oferowane przez na produkty pochodzą od najlepszych producentów na świecie, m.in. firmy Rexroth, a opracowany przez nas katalog zamienników, wraz z praktyczną bazą danych o stosowanych filtrach, pozwalają na szybkie dopasowanie odpowiedniego produktu do każdego typu układu filtrującego. Nawet jeśli stosowana w Twoim zakładzie filtracja bocznikowa należy do najbardziej nowatorskich w swojej kategorii – u nas znajdziesz odpowiednie części eksploatacyjne. Sprzedajemy zarówno całe układy filtracyjne, jak i filtry, technikę filtracyjną i pomagamy w doborze odpowiednich rozwiązań i uporaniu się z najczęściej spotykanymi wyzwaniami. Słowem – to u nas kompleksowo zadbasz o jakość oleju w maszynach.

Od tego, jakiej jakości olej będzie wykorzystywany w twoim zakładzie, zależy naprawdę dużo. To między innymi od oleju uzależnione jest prawidłowe funkcjonowanie maszyn i ich awaryjność, sprawność procesów produkcyjnych i końcowa opłacalność produkcji, która również jest wynikową kosztów związanych z eksploatacją wykorzystywanych urządzeń. Nie dziwi zatem, że coraz większą uwagę przykłada się do zagadnienia, jakim jest filtracja oleju Częstochowa, która pozwala na utrzymanie go w należytej kondycji i ograniczenie kosztów związanych z częstymi wymianami. 

Filtracja oleju – najpopularniejsze metody

Oczywiście nie wszystkie metody, dzięki którym wykonywana jest filtracja oleju Radomsko, cieszą się zbliżoną popularnością. Najczęściej stosowaną metodą stosowaną do filtracji jest przepuszczanie oleju przez wykonane z celulozy, bawełny czy włókna szklanego filtry o coraz drobniejszej gradacji, dzięki czemu uzyskuje się dogłębnie oczyszczony i gotowy do dalszego wykorzystania olej o poprawnych parametrach. Wszelkie niepożądane elementy, nagary czy mikro opiłki metalu oddzielają się od środka smarnego, dzięki czemu zachowuje on użyteczność znacznie dłużej. Istnieją także filtry specjalistyczne (m.in. absorbujące czy koalescencyjne), które pozwalają na usuwanie również wody, która nawet w niewielkich ilościach może stanowić zagrożenie dla pracującego urządzenia. Co istotne, urządzenia filtracyjne Zawiercie mogą być częścią zamkniętego układu chłodniczo-smarnego, dzięki czemu cały proces oczyszczania przebiegać będzie zupełnie automatycznie, bez konieczności wyprowadzania oleju poza pracującą maszynę – nie wymaga więc żadnej ingerencji ze strony pracowników czy postronnych osób. 

Filtracja bocznikowa to jedna z bardziej zaawansowanych metod, dzięki którym wykonywana jest filtracja oleju Olesko. W tym przypadku wykorzystywane jest tzw. prawo Coulomba, czyli jedno z praw elektrostatyki. Urządzenia filtracyjne Lubliniec sterują ładunkiem elektrostatycznym, co pozwala na wykorzystanie prądu elektrycznego do nadawania różnym cząstkom określonych ładunków jonowych, co prowadzi do ich łączenia w większe cząsteczki, które o wiele łatwiej odfiltrować od reszty oleju. Filtracja oleju Zawiercie wykonywana przy zastosowaniu tej metody pozwala także na sprawne usuwanie nawet bardzo małych cząsteczek, o wielkości co najmniej 1 mikrometra, co byłoby niemożliwe lub bardzo nieefektowne przy wykorzystaniu innych metod filtracji. Tak dokładnie przeprowadzane oczyszczanie wykorzystywanego oleju pozwala na znaczne wydłużenie jego żywotności, a co za tym idzie zredukowanie wydatków związanych z jego wymianą, a ponadto sprzyja utrzymaniu urządzeń w idealnym stanie technicznym znacznie dłużej, niż miało by to miejsce, wykorzystując tradycyjne urządzenia filtracyjne Olesko. Dzięki dokładniejszemu usunięciu wszelkich nagarów i opiłków elementy mechaniczne pracują w czystszym środowisku i skuteczniej mogą oddawać nadmiar ciepła. Bardzo często również urządzenia pracują po prostu wydajniej, dzięki temu, że ciągle mogą korzystać z optymalnego oleju. 

Od tego, czy postawisz na odpowiednio dopasowane agregaty do filtracji oleju Lubliniec, zależy bardzo wiele. Urządzenia o zbyt małej wydajności będą powodowały, że filtracja układów hydraulicznych przebiegać będzie ze zbyt małą wydajnością, w rezultacie czego spowolniona zostanie także praca całej maszyny lub ulegnie ona przedwczesnemu zużyciu. Nie wszystkie agregaty do filtracji oleju Zawiercie równie dobrze sprawdzą się w różnych zastosowaniach, dlatego nie zawsze najtańsze rozwiązania rzeczywiście są tymi, na które warto postawić. Często nadmierna chęć oszczędności kończy się znacznie większymi niż planowane wydatkami, o czym warto pamiętać, decydując się na taką inwestycję. 

Dobrze dobrane agregaty do filtracji oleju Częstochowa – z nami Ci się uda

Filtry hydrauliczne nie mają dla nas tajemnic. Zajmujemy się od lat zagadnieniami związanymi z ich funkcjonowaniem i znamy większość rynkowych niuansów. Dlatego jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pomóc dobrać Ci perfekcyjne urządzenia filtracyjne Częstochowa – niezależnie czy potrzebne okażą Ci się najprostsze filtry hydrauliczne o różnej gradacji, wykonane z celulozy, bawełny, włókna szklanego, koalescencyjne czy absorbujące albo o wiele bardziej kompleksowe i zaawansowane rozwiązania. Możemy pomóc dopasować Ci optymalne rozwiązania dla Twojej działalności – tak, aby filtracja oleju Lubliniec przebiegała w Twojej firmie w najwydajniejszy sposób, dając Ci gwarancję spokoju i niskich kosztów eksploatacji. Jednak nie tylko pomożemy Ci wybrać odpowiednie urządzenia filtracyjne Radomsko, ale także zaoferujemy Ci pochodzące od najlepszych producentów agregaty do filtracji oleju Olesko, np. renomowanej marki Rexroth, pomożemy Ci w instalacji i dopasowaniu układu do potrzeb Twojej firmy. Zapewniamy również pełen serwis oferowanych przez nas urządzeń i szeroką bazę akcesoriów eksploatacyjnych i części zamiennych – to, by Twoje agregaty do filtracji oleju Radomsko zawsze były w należytym stanie. Z nami kompleksowo zadbasz o swój olej!