Nasza strona wykorzystuje cookies.

OK

Oferta

UKŁADY CHŁODZENIA

W naszej ofercie znajdziecie Państwo chłodnice powietrzne, chłodnice olejowe, chłodnice wodno-olejowe, wymienniki ciepła.

Oferujemy również przewody: do układów chłodzenia z gumy PVC i EPDM do temperatur 180° C oraz szybkozłącza do układów chłodzenia form wtryskowych.

Efektywne chłodzenie form wtryskowych jest bardzo istotne dla ich prawidłowej pracy – jest to najważniejszy i najdłuższy etap w ich produkcji. Niewłaściwe chłodzenie może przyczynić się do deformacji formy, nawet jeśli wszystkie pozostałe etapy pracy wykonane będą bezbłędnie. Z tego względu tak ogromne znaczenie mają prawidłowo dobrane i sprawne wymienniki ciepła, które powinny być kompaktowych rozmiarów, zachowując przy tym wysoką wydajność.

Chłodzenie form wtryskowych – serwis to podstawa

Formy wtryskowe są coraz chętniej wykorzystywane w przemyśle. Pozwalają one na tanią i szybką produkcję potrzebnych komponentów – m.in. w przemyśle medycznym, samochodowym czy chemicznym. Właściwie każdego dnia rośnie liczba zastosowań, przy których sprawdzają się, jako istotna pomoc przy produkcji. Nierzadko jednak zdarza się, że wtryskarki zawodzą – stają się zbyt wolne lub otrzymane rezultaty odbiegają od oczekiwanych. Nie zawsze jednak jest to wina samego urządzenia – często to właśnie układ chłodzenia okazuje się winowajcą.

Niesprawne wymienniki ciepła, niezależnie czy stosowane są chłodnice powietrzne, chłodnice olejowe, czy coraz częściej spotykane chłodnice wodno-olejowe potrafią przyczynić niemałych szkód – nie chodzi tu wyłącznie o wydatki związane z ich regeneracją czy wymianą, ale przede wszystkim o zmarnowaną partię produkcyjną, która na skutek nieprawidłowego chłodzenia nadaje się wyłącznie do wyrzucenia. Bardzo często okazuje się, że „kapryśna” wtryskarka w rzeczywistości funkcjonuje poprawnie, a problem leży wyłącznie po stronie chłodzenia i po przywróceniu sprawności systemowi chłodzenia, urządzenie staje się znów szybkie, sprawne i precyzyjne. Ignorowanie nieprawidłowego funkcjonowania układu chłodzenia może skutkować nawet uszkodzeniem samego urządzenia, co generuje ogromne straty – zarówno czasowe, jak i finansowe.

Prawidłowo i regularnie wykonywany serwis pomaga w szybkim dostrzeżeniu problemu – często okazuje się bowiem, że problem nie tyle leży w problemach z kosztownymi chodnicami, ile w detalach – winna może się okazać np. szybkozłączka do form wtryskowych.

Z nami zadbasz o chłodzenie

Dysponując wyspecjalizowanym sprzętem, przeszkoloną załogą i szerokim dostępem do części zamiennych jesteśmy w stanie zaoferować wszechstronną obsługę systemów chłodniczych. Regenerujemy i przywracamy do użycia zestawy chłodnicze, pozwalając przedłużyć ich funkcjonalność o kolejne lata i umożliwiając im właściwe chłodzenie form wtryskowych. Prace wykonujemy w pełni profesjonalnie, zgodnie z założeniami producentów. Dzięki temu po wykonanym serwisie możesz mieć pewność co do tego, że urządzenie nie będzie stwarzać problemów i dalsza produkcja będzie przebiegała bezproblemowo. Kontrolujemy i przeglądamy nawet tak niewielkie elementy, jak szybkozłączka do form wtryskowych, które, mimo iż niedrogie i niewielkie, to mogą w istotny sposób przyczyniać się do spadku wydajności chłodzenia. Na wykonane przez nas prace zawsze udzielamy gwarancji – mamy bowiem pewność, że i tak nie będziesz musiał z niej korzystać.