Nasza strona wykorzystuje cookies.

OK

Oferta

CENTRALNE SMAROWANIE

W ofercie naszej firmy oferujemy układy i systemy centralnego smarowania: LINCOLN, SKF, GRACO, GROENEVELD.

Oferowane przez nas produkty, ze względu na najwyższą jakość, są uznawane za najlepsze produkty w swojej kategorii.

Gwarantujemy krótkie terminy realizacji zamówień i pewność dostawy w każdej ilości.

Oferujemy:

  • układy centralnego smarowania
  • pompy centralnego smarowania
  • przewody ciśnieniowe
  • złącza do układów centralnego smarowania
  • urządzenia smarownicze
  • kalamitki

Centralne smarowanie to układ opracowany z myślą o zapewnieniu stałej i równomiernej dystrybucji substancji smarnych do różnych punktów. Odpowiednio zbudowany zapewnia dużą wydajność i pełną automatyzację całego procesu, jak również precyzyjne dozowanie środka smarnego, co pozwala na znaczne przedłużenie żywotności maszyny. Nie dziwi zatem rosnąca popularność tego rozwiązania, które można znaleźć w kolejnych gałęziach przemysłu. Główne zastosowania, w których obecnie możemy je spotkać to maszyny na liniach technologicznych, urządzenia górnicze, budowlane, a także smarowanie łańcuchów i gwintów. 

Centralne smarowanie – rodzaje

Ze względu na potrzebną funkcjonalność i wydajność układy centralnego smarowania występują w różnych formach – co pozwala na ich bezproblemową adaptację do różnych zastosowań i gałęzi przemysłu. Główne rodzaje układów centralnego smarowania to:

  • Układy progresywne – szczególnie przydatne przy konieczności zapewnienia smarowania wielu (nawet do tysiąca) punktów skupionych na niewielkiej powierzchni. Są proste w budowie, tanie w instalacji i eksploatacji, możliwość dalszego rozwijania i udoskonalania, wysoka odporność na różnice temperatur. Sprawdzą się w układach o co najwyżej średnim zapotrzebowaniu na środek smarny. 
  • Układy liniowe – mogą występować jako układy jedno- lub dwuliniowe. Pierwszy rodzaj znajdzie zastosowanie w maszynach i urządzeniach o bardziej skupionej budowie, podczas gdy układy dwuliniowe są dedykowane głównie dużym konstrukcjom i całym ciągom technologicznym. Układy liniowe są proste, tanie w eksploatacji i pozwalają na sporą regulację dozowania substancji smarnej.
  • Układy impulsowe i natryskowe – przeznaczone są głównie do smarowania łańcuchów. Rozwiązania impulsowe opracowuje się z myślą o wolnoobrotowych napędach i smarowaniu poprzez rolki. Pozwalają na dużą precyzję dozowania środków smarujących.
  • Układy natryskowe to z kolei rozwiązanie wykorzystujące sprężone powietrze na otwarte przestrzenie – np.  przekładnie, zębatki, prowadnice, bieżnie. Są bardzo proste w regulacji i nie sprawiają problemów podczas eksploatacji. 

Układy obiegowe – to dość rzadko spotykane rozwiązania. Z uwagi na swoją charakterystykę stosowane są głównie w przemyśle cementowym, metalowym i papierniczym. 

Centralne smarowanie – z nami wykonasz je od podstaw

Układy centralnego smarowania to bardzo wydajne i wszechstronne rozwiązania, pozwalające kontrolować ilość i tempo podawanego środka smarnego, a także redukują prawdopodobieństwo kosztownej pomyłki ludzkiej. Przyspieszają wykonywanie prac i wydłużają życie maszyn. 

W naszej ofercie znajduje się wszystko, co niezbędne do wykonania, serwisowania i naprawy takiego układu. U nas znajdziesz m.in.  produkty Lincoln, SKF, Graco czy Groenveld. Sprzedajemy pompy centralnego smarowania, całe układy, przewody, złącza, urządzenia smarownicze czy kalamitki. Jesteśmy przekonani, że bez problemu w naszym sklepie znajdziesz każdą część, niezbędną do obsługi Twojego układu centralnego smarowania.