FIL­TRY I FIL­TRA­CJA UKŁADÓW HY­DRAU­LICZ­NY­CH

Jakość oleju wykorzystywanego w zakładach przemysłowych ma wielkie znaczenie dla prawidłowego funkcjonowanie maszyn, przebieg procesów produkcyjnych i końcowy koszt eksploatacji posiadanych urządzeń, a co za tym idzie koszt produkcji. Z tego powodu niezwykle ważne jest utrzymywanie go w czystości, czemu m.in. służy filtracja oleju. 

Filtracja oleju – metody

Najczęściej filtracja oleju odbywa się przy wykorzystaniu filtrów, których zróżnicowane pory pozwalają na mikrofiltrację zanieczyszczeń, aż do uzyskania oleju nadającego się do dalszego wykorzystywania. Filtry hydrauliczne pozwalają na filtrowanie oleju znajdującego się w zamkniętym obiegu, bez konieczności wyprowadzania go poza pracującą maszynę. Najczęściej spotykane rodzaje to filtry celulozowe, bawełniane czy z włókna szklanego. Decydując się na filtry absorbujące czy koalescencyjne, można skutecznie usuwać wodę z obiegu. 

Filtracja układów hydraulicznych z powodzeniem wykonywana jest przy użyciu filtrów bocznikowych, bazujących na prawie Coulomba – podstawowym prawie elektrostatyki. Kontrolujący ładunek elektrostatyczny system może wykorzystywać prąd elektryczny do nadawania cząstkom określonych ładunków jonowych, dzięki którym łączą się one ze sobą w większe cząsteczki. Takie rozwiązanie ma sporo zalet – m.in. znacząco zwiększa wychwytywalność nawet najdrobniejszych cząsteczek, pozwalając na utrzymanie wysokiego tempa przepływu cieczy. Filtracja bocznikowa pozwala na wyłapywanie cząstek już od 0,1 um, sprzyja oczyszczaniu wnętrza układu z zalegających w nim osadów i nagarów, wychwytuje również bakterie, sadzę i pył, pozwala na przywrócenie fabrycznych właściwości oleju. Jego zastosowanie pozwala na wymierne oszczędności, wynikające z rzadszych wymian oleju, zmniejszonych interwałów czyszczenia układu, przeprowadzania remontów i redukuje awaryjność urządzeń, które dzięki dokładnej filtracji oleju zawsze pracują w optymalnych warunkach. 

Filtracja układów hydraulicznych – z nami Ci się uda

Niezależnie jakie rozwiązanie jest potrzebne w Twoim zakładzie przemysłowym – czy chcesz zastosować zwykłe filtry hydrauliczne, np. celulozowe, czy bawełniane, czy potrzebna ci bardziej zaawansowana
filtracja układów hydraulicznych – u nas znajdziesz wszystko, co niezbędne do uruchomienia i późniejszej konserwacji i serwisowania układów. Oferowane przez na produkty pochodzą od najlepszych producentów na świecie, m.in. firmy Rexroth, a opracowany przez nas katalog zamienników, wraz z praktyczną bazą danych o stosowanych filtrach, pozwalają na szybkie dopasowanie odpowiedniego produktu do każdego typu układu filtrującego. Nawet jeśli stosowana w Twoim zakładzie filtracja bocznikowa należy do najbardziej nowatorskich w swojej kategorii – u nas znajdziesz odpowiednie części eksploatacyjne. Sprzedajemy zarówno całe układy filtracyjne, jak i filtry, technikę filtracyjną i pomagamy w doborze odpowiednich rozwiązań i uporaniu się z najczęściej spotykanymi wyzwaniami. Słowem – to u nas kompleksowo zadbasz o jakość oleju w maszynach. 

  • Filtry hydrauliczne

  • Układy filtracyjne

  • Technika filtracyjna

  • Filtracja układów hydraulicznych

  • Facebook Social Icon
KONTAKT

LUCHS POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.

Ul. Strzelecka 16

42-200 Czę­sto­cho­wa

Tel. +48 792 950 022

biu­ro@luch­spol­ska.pl


NIP: 573-29-09-623

RE­GON: 382592007